ПРАТ ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"

Код за ЄДРПОУ: 30087693
Телефон: (048) 738-43-02
e-mail: okz@atrep.com.ua
Юридична адреса: 65007, м. Одеса, вул. Водопровiдна, буд. 22
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) За звітний період Товариством не здійснювалось ніяких дій, щодо змін у структурі а саме: злиття, приєднання, виділ.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Організаційна структура ПрАТ "ВО "Одеський консервний завод" носить лінійно-функціональний характер взаємозв'язків між структурними підрозділами.
Основними ланками управління є підпорядкування начальницького складу підприємства Голові правління.
Незмінною залишається вага виробничих цехів, в той же час зростає роль комерційного відділу і відділу сировини. Незмінно важлива роль у виробничу процесі належить головному технологу.
Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв завод не має.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь якi пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного року не надходили
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Бухгалтерськiй облiк ведеться згiдно П(С)БУ за принципом незмiнностi вiдображення господарських операцiй та оцiнки майна.
Доход у звiтностi вiдображується в тому порядку, коли вiн отриманий, а витрати - на пiдставi вiдповiдностi цим доходам.
При складаннi фiнансових звiтiв межа суттєвостi складає 100грн.
Нематерiальнi активи облiковуються згiдно П(С)БУ 8 по группах. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється прямолiнiйним методом.
Основнi засоби класифiкуються по группах, амортизацiя нараховується за ставками згiдно ст. 8.2, 8.3 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" № 283/97-ВР в редакцiї вiд 22.05.1997р. з змiнами та доповненнями.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї облiковуються за методом участi в капiталi.
Одиницею запасiв визнається їх найменування. Первинна вартiсть запасiв, придбаних за плату, визнається за собiвартiстю запасiв згiдно П(С)БУ 9. Первинна вартiсть запасiв, що виготовляються власними силами пiдприємства, визначається згiдно П(С)БУ 16.
Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує можливiсть отримання пiдприємством майбутнiх економiчних вигiд та її можливо достовiрно визначити. Резерв сумнiвних боргiв не формується.
Текст аудиторського висновку Власникам цінних паперів, Керівництву Приватного акціонерного товариства "ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
м. Одеса 22 квітня 2012 року
Аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) щодо фінансової звітності
Приватного акціонерного товариства
"ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
станом на 31.12.2012 року
ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРСЬКУ ФІРМУ:
Повне найменування юридичної особи відповідно до установчих документів ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРОФАУДИТ"
Місцезнаходження юридичної особи 65033, м. Одеса, вул. Василя Стуса 2/1
Телефон (факс) юридичної особи (0482)734-01-39, 0675572567
Номер та дата видачі Свідоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фірм, які одноособово надають аудиторські послуги, виданого Аудиторською палатою України № 4347 видане згідно Рішення Аудиторської палати України № 212/4 від 25.03.2010 р.
ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕМІТЕНТА:
Повне найменування Приватне акціонерне товариство "ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
Код за ЄДРПОУ 30087693
Місцезнаходження 65007,Одеська область, м. Одеса, вул. Водопровідна, буд. 22
Дата державної реєстрації Дата проведення державної реєстрації 30.09.1998 р.
Основні відомості про умови договору на проведення аудиту:

- договір на проведення аудиту № 36-А/2013 від 09 квітня 2013 року;
- дата початку проведення аудиту - 09 квітня 2013 року;
- дата закінчення проведення аудиту - 22 квітня 2013 року .
Перелік перевіреної фінансової інформації:
З метою вирішення встановлених завдань, аудиторами проведено аудит фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" (Далі - ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД", Товариство), що додається, яка включає :
" Баланс станом на 31.12.2012 року;
" Звіт про фінансові результати за 2012 рік;
" Звіт про рух грошових коштів за 2012 рік;
" Звіт про власний капітал за 2012 рік;
" Примітки до річної фінансової звітності за 2012 рік;
" Стислий виклад суттєвих облікових політик;
Аудиторська перевірка проводилась за період з 01.01.2012 р. до 31.12.2012 р. суцільним методом (каса, розрахунковий рахунок) та вибірково (інші рахунки) з використанням методів документальної перевірки, співставлення й оцінки, тестування доказів, які підтверджують суми та розкриття інформації у фінансових звітах, включає оцінювання застосованих принципів бухгалтерського обліку та суттєвих облікових оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також оцінювання надання звітів у цілому згідно з МСА 500 "Аудиторські докази".
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал несе відповідальність стосовно складання та достовірності подання наданої до перевірки звітності та документації, відповідно до Статуту ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" та чинного законодавства України, та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає як необхідний для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки, а саме:
- Голова правління - Шильберг В.В.
- Головний бухгалтер - Овсяннікова Т.В.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовй звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб'єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Обсяг аудиторської перевірки:
Аудиторами проведена перевірка у відповідності з вимогами Законів України "Про акціонерні товариства", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про аудиторську діяльність", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Рішення ДКЦПФР №1360 від 29.09.2011 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)" рішення Аудиторської палати України від 18.04.2003 р. №122/2 "Про порядок застосування в Україні Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів", Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, Податкового кодексу України, та інших законодавчих та нормативних актів. Концептуальною основою для проведення аудиторської перевірки є Положення (стандарти) бухгалтерського обліку.
Висновок сформований у відповідності:
- з Рішенням ДКЦПФР №1360 від 29.09.2011 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)"та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011 року за № 1358/20096;
- з вимогами Міжнародних стандартів аудиту №700 "Аудиторський висновок про фінансову звітність", № 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", № 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора".
В зв'язку з сутністю перевірки, та притаманних аудиту обмежень, існує ймовірність та можливість того, що окремі, навіть суттєві відхилення (помилки, відмінності, тощо) можуть бути не виявлені в ході перевірки, за що у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту (МСА №200 п.21, МСА № 240, п.17), прийнятих АПУ в якості національних, аудитор відповідальності не несе.
Розмір суттєвості помилки з замовником не обговорювався, тому розмір суттєвості визначався у відношенні до виявлених у ході здійснення аудиту відхилень згідно професійного судження аудитора та відповідно вимог стандарту МСА 320 "Суттєвість при плануванні та проведенні аудиту".
Висловлення думки щодо відповідності вартості чистих активів вимогам чинного законодавства
Відповідно до вимог чинного законодавства, а саме частині третій статті 155 Цивільного кодексу України (стосовно акціонерних товариств), вартість чистих активів акціонерного товариства - величина, яка визначається шляхом вирахування із суми активів, прийнятих до розрахунку, суми зобов'язань товариства, прийнятих до розрахунку. Розрахунок визначення вартості чистих активів складається за даними бухгалтерської звітності відповідно до П(С)БО №2 "Баланс". Вартість чистих активів ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" станом на 31.12.2012 року становить 141933 тис.грн.; Статутний капітал - 56950 тис. грн. тобто, вартість чистих активів товариства є більшою за розмір Статутного капіталу ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД".
На нашу думку ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" дотримується вимог чинного законодавства України.
Всиловлення думки щодо наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю
У звязку з тим, що аудиторська перевірка ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" передує даті підготовки річного звіту Товариства, аудитори не мали можливості встановити наявність будь-яких невідповідностей між фінансовою звітністю та річним звітом ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД".
Висловлення думки щодо розкриття інформації про виконання значних правочинів ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
Проведеною перевiркою не виявлено прийняття рішення або вчинення значних правочинiв ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" у 2012 році.
Висловлення думки щодо стану корпоративного управління ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД", у тому числі стан внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства"
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" відсутня спеціальна посада або відділ, що відповідає за роботу з акціонерами.
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" створений одноосібний виконавчий орган - Голова правління, який має повноваження згідно Статуту та внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" є ревізор, який має повноваження відповідно до внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" створена наглядова рада, яка складається з трьох осіб. Наглядова рада Товариства має повноваження відповідно до внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" відсутній власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управління.
У ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" відсутня посада внутрішнього аудитора або служба внутрішнього аудиту Товариства.
На нашу думку, стан корпоративного управління ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" в цілому відповідає чинному законодавству. Та підвищення рівня корпоративного управління сприятиме забезпеченню ефективної діяльності товариства, належної уваги до інтересів акціонерів та рівноваги впливу та балансу інтересів учасників корпоративних відносин.
Висловлення думки щодо ідентифікації та оцінки аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Відповідно до МСА 240 та МСА 315 аудитор повинен ідентифікувати й оцінити ризики суттєвого викривлення внаслідок шахрайства на рівні фінансової звітності та на рівні тверджень для класів операцій, залишків на рахунках і розкриття інформації.
Аудиторами виконанi процедури щодо виявлення i оцiнки ризикiв суттєвого викривлення показникiв фiнансової звiтностi. Нами застосоване професiйне судження пiд час визнання обсягу тестування журнальних записiв, обгрунтованiсть облiкових оцiнок, використання рiзних методiв вибiрки, збiльшення їх обсягiв, проведено аналiз вiдiбраних рахункiв балансу, виконанi аналiтичнi процедури на рiвнi бiльшої деталiзацiї. звернуто увагу на справжнiсть документiв та облiкових записiв. Аудиторами отриманi письмовi запевнення вiд управлiнського персоналу, що вони визнають свою вiдповiдальнiсть щодо запобiгання та виявлення шахрайства. В результатi проведених аудиторських процедур отримано достатнi та прийнятнi докази, що стосуються оцiнених ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства та помилок. Iнформацiя, отримана внаслiдок застосування аналiтичних процедур, зiбраних доказiв, дає достатню впевненiсть у тому, що попередня фiнансова звiтнiсть за 2012 рік у цiлому не мiстиь суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства чи помилок.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
На думку аудитора, для запобігання завищення оцінки активів Товариства та дотримання принципу обачності, згідно до П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість" слід провести коригування на очікувану суму несплати боргів. На підприємстві величина резерву сумнівних боргів не визначена, тому первісна вартість дебіторської заборгованості становить суму чистої реалізаційної вартості дебіторської заборгованості.
Товариство не створило забезпечення виплат відпусток персоналу (виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню, визнаються зобов'язанням через створення забезпечення у звітному періоді). Необхідність створення такого забезпечення зазначено у п.7 П(С)БУ 26 "Виплати працівникам". Згідно п.13 П(С)БО 11 забезпечення створюються для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат, зокрема, на оплату відпусток працівникам (резерв відпусток). Резерв оплати відпусток створюється для цілей рівномірного розподілу витрат на оплату відпусток протягом звітного року.
ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ:
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", перевірена фінансова звітність відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" станом на 31.12.2012 року, його фінансові результати і рух грошових коштів за рік, що закінчився на зазначену дату та відповідає нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні.
Вважаємо, що проведена аудиторська перевірка забезпечує обгрунтовану підставу для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки.
Показники фінансового стану ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
N
з/п Показники Формула розрахунку показника фінансового стану акціонерного товариства Формула розрахунку оптимальне значення критичне значення Фактично за 2012 рік Висновки
1 Коефіцієнт абсолютної ліквідності К1 = (Грошові кошти + Грошові еквіваленти) / поточні зобов'язання ф. 1 (ряд. 220 + ряд. 230 + ряд. 240)
---------
ф. 1 ряд. 620 0,25- 0,35 менше 0,25 0,001 Характеризує готовність підприємства негайно погасити короткострокову заборгованість. Критичне значення показника.
2 Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття) К2 = (оборотні активи) : поточні зобов'язання ф. 1 ряд. 260
---------
ф. 1 ряд. 620 2 1 3,5 Характеризує достатність оборотних коштів для погашення поточних зобов'язань. Відповідає нормативу.
3 Коефіцієнт фінансової стійкості (або платоспроможності, або автономії) К3 = Власний капітал :Вартість майна (підсумок активу балансу) ф. 1 ряд. 380
----------
ф. 1 ряд. 280 більше 0,5 0,5 0,7 Характеризує питому вагу власного капіталу в загальній вартості коштів інвестованих в його діяльність. Оптимальне значення показника..
4 Коефіцієнт структури капіталу (фінансування) К4 =(забезпечення наступних витрат і цільове фінансування + довгострокові збов'язання + поточні зобов'язання + доходи майбутніх періодів) : Власний капітал ф. 1 (ряд. 430+ ряд.480 + ряд.620 +ряд.630)
---------
ф. 1 ряд. 380 0,5 1
0,4
Характеризує залежність підриємства від залучених засобів. Відповідає нормативу.
ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ АУДИТОРА ЩОДО ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"
На нашу думку, фінансовий стан ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" задовільний. Безперервне існування ПРАТ "ВО "ОДЕСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД" свідчить про стабільність його діяльності та можливість безупинного функціонування як суб'єкта господарювання.
Директор ТОВ "ПРОФАУДИТ" Т.В. Кравченко
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Завод випускає споживчу продукцію у широкому асортименті (халва соняшникова, козинаки, томатні, м'ясні, овочеві консерви, соки й нектари, повидло тощо).
Робота ПРАТ в значній мiрi залежить вiд урожаю в сировинній зоні. Дистриб'юторська мережа заводу охоплює всю Україну та ряд країн СНД. Завод співпрацює як з вузькоспеціалізованими фірмами, так і з продуктовими компаніями в сегменті рядових продуктів.
Для збільшення обсягу виробництва на заводі постійно ведеться робота з підвищення конкурентоспроможності продукції. Можливе розширення асортименту. Застосовується гнучка система знижок, в залежності від обсягу закупок, передплати та iн.
Планується реконструкція цехів, впровадження нового обладнання, випуск нових видів консервів, розширення асортименту продукції, яка користується великим попитом як в Україні, так i за її межами.
Сировина закуповується у сiльгосптовариствах, фізичних осіб - підприємців, підприємствах регіону і країни, що спеціалізуються в даній галузі. Галузь повнiстю залежна вiд сезонних змiн та клiматичних умов, що впливають на урожайнiсть культур та кормову базу у тваринництвi.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За звітний перiод пiдприємство придбало активiв на загальну суму 1628 тис. грн. для використання у господарській діяльності; відчуження активів у звітному періоді не відбувалось. Товариство не планує значних інвестицій або придбань.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основні засоби, що використовуються у здійсненні статутної діяльності підприємства складаються з будинків, споруд та передавальних пристроїв, машин та обладнання, транспортних засобів, інструментів, приладів, інвентарю (меблі), інших основних фондів та малоцінних необоротних матеріальних активів залишковою вартістю 38613 тис. грн. За завтний період товариством не здійснювалось значних правочинів щодо основних засобів. Виробничі потужності складаються з обладняння для виготовлення консервів, соків та інших продуктів та їх пакування. Ступінь використання обладнання складає приблизно 85%. Місцезнаходження основних засобів за адресою м. Одеса, вул. Водопровідна. 22.
Вiдсутнiсть сировини, велика конкуренцiя на ринку збуту, несприятливi погоднi умови, недостатнiсть фiнансових ресурсiв для впровадження нових технологiй мають великий негативний вплив на дiяльнiсть ПРАТ та використання його активів. Товариство не планує капітальні будівництва. розширення або удосконалення основних засобів.
Знос нараховується по податковому методу на залишкову вартість за групами. Група І-5%, група ІІ - 25%, група ІІІ - 15%, група ІV - 60% на рік, ступінь використання основних засобів визначається шляхом поділу амортизаційного зносу на первісну вартість, суттєві зміни у вартості основних засобів зумовлені їх подорожчанням за рахунок ремонтів. Станом на 31 грудня 2012 року первiсна вартість, знос основних засобів (відповідно) становить:
- інвестиційна нерухомість - 2180 тис. грн., знос - 551 тис. грн.;
- будинки, споруди та передавальні пристрої - 33004 тис. грн., знос - 11441 тис. грн.;
- машини та обладнання - 38037 тис. грн., знос - 22510 тис. грн.;
- транспортні засоби - 2200 тис. грн., знос - 1180 тис. грн.;
- інструменти, прилади, інвентар (меблі) - 1264 тис. грн., знос - 772 тис. грн.;
- інші основні засоби - 22 тис. грн., знос - 13 тис. грн.;
- малоцінні необоротні матеріальні активи - 499 тис. грн., знос - 497 тис. грн.
Нарахування амортизацiї здiйснюється вiдповiдно до п.26 нацiонального П(С)БО №7 за нормами i методом, передбаченим податковим законодавством. Строки корисного використання визначенi в дiапазонi: будiвлi та споруди - 25-40 рокiв, виробничi машини та обладнання - 10-20 рокiв, транспортнi засоби - 5-10 рокiв.
Середнiй ступiнь зносу та використання (вiдповiдно) становить:
- інвестиційна нерухомість - 25%;
- будинки, споруди та передавальні пристрої - 35%;
- машини та обладнання - 59%;
- транспортні засоби - 54%;
- інструменти, прилади, інвентар (меблі) - 61%;
- інші основні засоби - 59%;
- малоцінні необоротні матеріальні активи - 99,6%.
У 2012 роцi вибуло основних засобів (за первісною вартістю): інструменти, прилади, інвентар (меблі) на 2 тис.грн.; малоцінні необоротні матеріальні активи на 2 тис.грн.
Надiйшло основних засобів за рік: будинки, споруди та передавальні пристрої на 34 тис. грн.; машини та обладнання на 490 тис. грн., транспортні засоби на 810 тис. грн., інструменти, прилади, інвентар (меблі) на 202 тис.грн., малоцінні необоротні матеріальні активи на 92 тис. грн.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Істотними проблемами, які впливають на діяльність заводу є вiдсутнiсть стабiльної сировинної бази, конкуренцiя на ринку сировини та збуту, недостатнiсть фiнансових ресурсiв для активного впровадження нових сучасних технологій, залежність від погодних умови, а також недосконалі законодавча і економічна складові.
На дiяльнiсть Товариства впливають такi фактори як нестабильнiсть дiючого законодавства, високi ставки податкiв вiдсутность ринку збуту, зрiст цiн на паливно-мастильнi матерiали та iнше. Для галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть Емiтент характерен високий ступень конкуренцiї збоку iнших виробникiв та низька конкурентоспроможнiсть. Крiм того, iстотними проблемами, що мають великий вплив на виробництво є недосконала законодавча полiтика, що часто змiнює свiй напрямок, економiчнi обмеження, високi ставки податкiв, проблеми, що пов'язанi з вiдшкодуванням ПДВ. Також погано впливає на розвиток виробництва велика кiлькiсть контролюючих органiв, що дуже ускладнює отримання дозволiв. Складнiсть отримання банкiвських кредитiв.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Факти виплат штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсації за порушення законадавства за звітний рік відсутні.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Правління товариства працює над питаннями пошуку фінансування для придбання сучасного обладнання та над зменшенням операційних витрат, впровадження нових технологій.
Полiтика фiнансування роботи -госпрозрахунок, самофiнансування та бережливе використання оборотних коштiв. Обрана Емiтентом полiтика фiнансування дiяльностi базується на власних коштах, розвиток iнститутiв фiнансування, iнвестування, кредитування, є суттєвими факторами що визначають основнi джерела фiнансування дiяльностi Емiтента. Обсяг робочого капiталу оптимально забезпечує поточнi виробничi потреби Емiтента - у перiоди збiльшення потреби в обiгових коштах можливе залучення додаткових коштiв, та, навпаки, при зниженнi потреби кошти, що звiльняються з обiгу, можуть бути використанi для iнших цiлей. Одним зi шляхiв покращення лiквiдностi може бути збiльшення частки власних обiгових коштiв та вiдповiдного зниження частки запозичених коштiв у джерелах формування обiгових коштiв. Iншим засобом пiдвищення лiквiдностi є спрямування частки обiгових активiв безпосередньо на погашення боргiв при умовi незмiнностi власних обiгових коштiв.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Всі укладені договори на кінець звітного періоду виконані.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Планується розширити ринки сбуту по Українi, а також в странах СНД.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік У звітному періоді емітент не проводив політику щодо досліджень та розробок, витрати на розробку та дослвдження за звітний рік відсутні.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається 1. У вищому адміністративному суді України розглядається справа "про скасування податкового повідомлення - рішення по НДС" сторонами справи виступають ПрАТ "ВО "Одеський консервний завод" та Податкова інспекція
2. Одеським окружним адміністративним судом розглядається справа "про визнання протиправними дій по відмові у реєстрації Договорів про зміни до договорів оренди землі, про визнання протиправною бездіяльності щодо не реєстрації земельних ділянок, зобов'язання здійснити реєстрацію Договорів про зміни до договорів оренди землі та земельних ділянок". Сторонами справи виступають Управління державного комітету України із земельних ресурсів у м. Одеса та ПрАТ "ВО "Одеський консервний завод";
3. У Господарському суді Одеської області розглядається справа "про стягнення збитків, завданих неналежним виконанням зобов'язань по договору оренди земельної ділянки від 23.02.2006р. Сторони справи виступають Біляївська міська рада та ПрАТ "ВО "Одеський консервний завод".
Судові справи, стороною в яких виступають посадові особи товариства відсутні.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Вимоги до рiчного звiту емiтента не передбачають надання iнформацiї, розкриття якої може негативно вплинути на конкурентоспроможнiсть пiдприiмства. У зв'язку з цим вважаємо, що наданна iнформацiя є вичерпною.